lefkas, nidri, agios nikitas, sivota, feta, scorpios, jackie onassisová, vertzamo, olivový olej

10 důvodů, proč navštívit Lefkadu

   

Hlavní město Lefkas – branou Lefkady je stejnojmenné město Lefkas, centrum ostrovní kultury s dlážděnou promenádou a náměstím, kde ochutnáte typicky řecké speciality v kavárnách, cukrárnách a restauracích, nebo navštívíte muzea a kostely. Lefkada je jediný řecký ostrov spojený s pevninou mostem​. Město je postavené ve tvaru rybí kostry, aby bylo i největším horku zajištěné proudění vzduchu od moře a ochlazování rozpálených uliček.

Nidri - nejnavštěvovanější letovisko s výborným zázemím obchodů, barů a taveren a restaurací, s písečnými plážemi a klidným mořem. Je skvělým výchozím bodem pro výlety po celém ostrově i okolních ostrůvcích.

Západní pláže ostrova – na západním pobřeží se nacházejí uchvacující, pláže s bílými vápencovými skalními převisy, otevřené širému moři, některé jsou přístupné jen z moře a nabízí tak soukromí, pohodu a klid.

Pláže Porto Katsiki a Egremni -  nejkrásnější  pláže na Lefkadě s tyrkysově modrým mořem, které nabízí exotický útěk z reality. Každoročně se umisťují v žebříčcích hodnocení o nejlepší pláže světa.

Vassiliki – velmi populární klasické rybářské městečko s ideálními podmínkami pro surfaře. Místní větrné podmínky jsou důvodem, proč je to jedno z nejlepších a nejoblíbenějších míst v Evropě pro výuku i provozování windsurfingu.

Klášter Faneromeni – vyhlášený pravoslavný klášter – nejvýznaměnjší centrum věřících na Lefkadě, stojící na kopci s piniovým hájem a krásnými výhledy.

Vodopády nedaleko Nidri – ve skalní soutěsce v údolí říčky Dimosari, které končí vodopádem se sladkovodním, křišťálově čistým jezírkem, kde se prý koupala i Jackie Onassisová.

Lodní výlety – v blízkosti Lefkady je množství ostrovů, které jsou cílem lodních výletů. Jedním z nich je ostrov řeckého multimilionáře Onasisse  - Scorpios, který si nebudete moct vyfotografovat z lodi, jelikož samotný ostrov je veřejnosti nepřístupný.

Typické řecké vesničky – nejen pobřeží, ale i vnitrozemí Lefkady je nádherné a stojí za návštěvu. Známá je původní typická horská vesnička Karya  proslavená ručními výrobky a tkaním koberců, chovem ovcí a koz. Z mléka se vyrábí chutný sýr Feta, jehněčí je často na jídelníčcích lefkadských taveren, vlna slouží k ruční výrobě tradičních textilií.

Ochutnat Řecko – na své si zde přijdou i gurmáni. Místní produkty jsou velmi chutné a nezaměnitelné. Med místní produkce dosahuje nejvyšší kvality. Ochutnat můžete sýr Feta z ovčího mléka, či rybí speciality třeba ve vesničce Sivota na jižním pobřeží Lefkady. Jako suvenýry doporučujeme domácí olivový olej nebo vynikající lefkadské víno Vertzamo.

Chcete na Korfu?
Vytvářím objednávku...