řecké ostrovy, písečné pláže, azurové moře, Jonské ostrovy

Více o Lefkadě

Ostrov Lefkada je možné nazvat perlou v Jónském moři. Nikde jinde nenajdete na jednom ostrově nádherné borovicové a cypřišové háje, členité zátoky, romantická zákoutí, okouzlujícé pláže, tyrkysové moře, bílé vápencové útesy...  k tomu ještě srdeční obyvatelé a venkovské vnitrozemí, kde se jakoby zastavil čas.

 

Ostrov Lefkada, zvaný Lefkas, leží v Jónském moři mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. Jako jediný řecký ostrov je mostem spojený s pevninou. Příroda je velmi okouzlující a rozmanitá. Západní  pobřeží je známé bílými vápencovými útesy, zálivy a jedněmi z nejkrásnějších pláží v Řecku. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat Egremni, Gialos, Milos, Megali Petra a Porto Katsiki, která byla vyhlášená mezi nejkrásnějšími plážemi světa. Jedná se o dlouhé bílé písečné nebo oblázkové pláže, které jsou obklopovány vysokými bílými útesy s překrásným průzračným mořem. 

 

Východní pobřeží má pláže písčito-oblázkové, moře klidné a azurově modré. Pobřeží je ideální pro šnorchlování nebo potápění. Nebudou se zde nudit ani milovníci vodních sportů. Doporučujeme půjčit si malý motorový člun a prozkoumat okolní zátoky a přilehlé ostrůvky -Madouri, Cheloni, Tsokari, Sparti, ale i Skorpios – soukromý ostrov řeckého magnáta Aristotela Onassise. Na východním pobřeží také najdeme turistická letoviska, která jsou cílem turistů a kde je možné se ubytovat v penzionech, apartmánech nebo hotelech. Patří mezi ně Lygia, Nikiana, Nidri. Na jihu u letoviska Vassiliki zase najdou výborné podmínky surfaři.

 

Ve vnitrozemí objevíte typické horské vesničky, kde se zastavil čas. Navštívit můžete ale i řadu kostelů, působivý klášter Faneromeni, pozůstatky hradu Agia Mavra.

 

Na ostrově Lefkada pro vás zajistíme pobyt na 7  nebo 10/11 nocí s odletem z Prahy. Ubytování nabízíme v letovisku Nidri a Agios Nikitas.

 

Chcete na Korfu?
Vytvářím objednávku...