Přírodní bohatství, Řecko, Lefkada, CK Datour

Přírodní krásy

Lefkádské pláže

Lefkádské pláže jsou často označovány za ty nejkrásnější v celém Řecku, některé dokonce i ve světě (např. Porto Katsiki – nebo také jako Kozí zátoka, Egremni, Gialos, Milos, Megali Petra, Aggiofili).  Jedná se o dlouhé bílé písečné nebo oblázkové pláže, které jsou obklopovány vysokými bílými útesy a překrásné průzračné moře.  Některé mohou mít náročnější přístup, neboť  na některé pláže vede až  300 schodů, snadný přístup je lodí, kde zakotvíte přímo u břehu. V okolí pláží nenajdete žádné hotely, kvůli ochraně skvostu, ale narazíte na různé taverny. Večer je zde také jeden z nejkrásnějších západů slunce.

 

Vodopády v Nidri Rachi

Cesta k vodopádům je značena žlutými značkami Waterfalls už z letoviska Nidri. Pěší cesta je dlouhá asi 4 km a vede mezi skalami. Na vysoký vodopád je určitě překrásná podívaná, je však ale potřeba mít také štěstí. Zatímco někdy zde do malého jezírka padá velký proud vody, v nejsušší části roku, může jít o pouhý tenký pramínek, nebo dokonce může tok zcela vyschnout. Zajímavostí je, že se zde prý koupala i Jackie Onassisová.

 

Mys Doukato

Cestou od pláže Porto Katsiky směrem na jih narazíte na nejjižnější místo Lefkady, které se nazývá Mys Doukato, kde se stojí maják Akratas.  Je zde překrásný výhled na jihozápadní pobřeží ostrova. Podle pověsti zde ukončila svůj život kvůli nešťastné lásce básnířka Sapfó. Jejím povoláním byla výchova mladých dívek. Zamilovala se do mladíka jménem Faón, ale ten její lásku neopětoval. Nejlepší je na mys vyjet k večeru a podívat se zde na romantický západ slunce. Asfaltová cesta se vine po vysokých útesech a zde se naskytno úžasné výhledy na útesy, moře a maják Akratas. V blízkosti útesů objevil, Archeolog W. Dörpfeld, zbytky Apollonova chrámu.

 

 

 

Chcete na Korfu?
Vytvářím objednávku...