Apostolos Kaklamanis, Theodoros Stamos, Aristoteles Onassis, Panos G. Rontoyannis, Spyros Vrettos, Lefkada, moře, letecky na Lefkadu

Významné osobnosti

Dimitrios Golemis - řecký atlet - běžec, účastník Olympijksých her v Aténách v roce 1896. V závodě na 800 metrů obsadil třetí místo.

 

Apostolos Kaklamanis - politik a právník, člen řeckého parlamentu za Panhelénské socialistické hnutí, které po pádu vojenské diktatury spoluzakládal. Během své kariéry zastával několik ministerských úřadů, byl také předsedou  řeckého parlamentu.

 

 

Theodoros Stamos - řecko-americký malíř, který působil převážně v New Yorku, kde se narodil řeckým rodičům. Na Lefkadu se přestěhoval v roce 1970. Přestože se proslavil jako člen umělecké skupiny Irascibles svými expresionistickými díly, známé jsou i jeho obrazy inspirované Lefkadou.

 

Aristoteles Onassis - rejdař a miliardář. Jeden z nejslavnějších a nejbohatších Řeků 20. století. Žil na svém soukromém ostrově Skorpios, který správně spadá pod Lefkadu. Tento ostrov můžete vidět na některém z lodních výletů.

 

Panos G. Rontoyannis - filolog a historik - zabýval se zejména historií Lefkady, bývá označován "kronikářem Lefkady".

 

 

Spyros Vrettos - řecký básník, autor sedmi básnických sbírek. Většina z nich byla přeložena do angličtiny.

 

 

 

 
 
Chcete na Korfu?
Vytvářím objednávku...