Výlety, poznání, Korfu, ostrov Lefkada

Individuální výlety

  

Agios Nikitas

Malebná, původně rybářská vesnička, která si i přes zdejší turistický ruch zanechala svůj typický ráz, leží v severní části západního pobřeží. Jako jediná vesnička na západním pobřeží má přímý vstup do moře a najdete zde pěknou místní pláž. Za návštěvu ale stojí úžasná pláž Milos, na kterou se z Agios Nikitasu dostanete po cca 20 min procházce přes kopec nebo je možné v sezoně využít i lodní taxi za 2-3 EUR. Ve vesničce se také můžete výborně najíst v řadě místních typických taveren.

 

Vodopády Nidri

Z centra městečka Nidri směrem do vnitrozemí se po cca 4 km dostanete  ke krásným malebným vodopádům, kde uvidíte křišťálově čistou vodu a v malých jezírkách pod vodopády se můžete i vykoupat. Zajímavostí je, že se zde prý koupala i Jackie Onassisová.

 

Pláže západního pobřeží

Celé západní pobřeží je lemováno úchvatnými bílými plážemi s tyrkysovým mořem, některé jsou skryté pod vysokými útesy. Nejznámnější jsou Porto Katsiky, Egremni, Gialos, Megali Petra, Kathisma...Na některé pláže se můžete dostat autem, ale čeká vás potom cesta pěšky dolů až po 300 schodech, některé pláže jsou dostupné i z lodi, pokud si vyberete jeden z lodních výletů okolo ostrova. Na pláž Kathisma dojedete pohodlně a najdete zde i lehátka, slunečníky, taverny a také je zde možnost vodních sportů. Pokud je větrné počasí, bývají ale na západním pobřeží velké vlny a koupání je potom nemožné nebo na vlastní riziko. Přesto tyto úžasné pláže, které připomínají Karibik, stojí za výlet a prozkoumání.

 

Nekromanteion

Chrám Nekromanteion (Věštírnu mrtvých) najdete na pevnině v kraji Preveza, nedaleko městečka Parga  na severním břehu řeky Acheron. V dávných dobách tu kněží vedli dialogy s mrtvými a dávali tak pro poutníky rady do budoucna. Najdete zde zachovalou svatyni, kde se duchové zemřelých zjevovali, skladištní prostory, zbytky obvodových zdí a vše působí tak trochu zvláštním tísnivým dojmem.

 

Mys Doukato a maják Akratas

Cestou od pláže Porto Katsiky směrem na jih narazíte cca po 4 km na nejjižnější místo Lefkady Mys Doukato s majákem Akrates. Cesta vede po vysokých útesech a budete mít odsud překrásné výhledy na celé jihozápadní pobřeží Lefkady. Podle pověsti zde z nešťastné lásky skokem z útesů ukončila svůj život básnířka Sapfo.

 

Karya

Ve vnitrozemí můžete najít řadu původních typických vesniček a jednou z nejznámějších je i horská vesnička Karya. Je proslavená hlavně ručními výrobky a tkaním koberců, které můžete zakoupit v obchůdcích v některé z dlážděných uliček. K osvěžení lákají i místní taverny.

 

Profitis Ilias

Ke kapličce Profitis Ilias, která je postavená vysoko na kopci 1036 m.n.m. a najdete ji ve vnitrozemí uprostřed ostrova, se dostanete po klikaté a místy nezpevněné cestě. Od typicky bílého kostelíku s modrou střechou se vám ale naskytnou úchvatné panoramatické výhledy na celý ostrov a přilehlé malé ostrůvky.

 

Sivota

Malý přístav s dlouhou rybářskou tradicí Sivota najdete v zálivu na jihovýchodním pobřeží ostrova. V přístavu kotví jachty a rybářské loďky. Najdete zde i malou pláž. Hlavním lákadlem Sivoty jsou ale typické taverny s výborně připravenými rybami a pokrmy z darů moře. Tady máte opravdu jistotu, že je ochutnáte čerstvé, nalovené místními rybáři. Skvělý tip na pravou gurmánskou večeři.

 

Nikopolis

Nikopolis bylo město v západním Řecku v kraji Epirus asi 7 km severně od Prevezy. Založil je Oktavian Augustus na památku svého vítězství v roce 31 př.n.l. nad vojskem Antonia a Kleopatry ve známé bitvě u Aktia. Rozsáhlé pozůstatky města jsou vidět po obou stranách příjezdové hlavní silnice. Najdete zde velké divadlo, pozůstatky římských lázní s mohutnými byzantskými hradbami, akvadukt, stadion, ale i řadu chrámů.

 

Chcete na Korfu?
Vytvářím objednávku...